Джокович и Медведев продължават без загубен сет в Астана

Новак Джокович

Новак Джокович и Даниил Медведев ще играят един срещу друг на полуфиналите на турнира по тенис от сериите АТП 500 в столицата на Казахстан Астана.

На четвъртфиналите Джокович надигра с 6:4 и 6:3 руснака Карен Хачанов.

За сърбина, който през миналата седмица спечели и турнира в Тел Авив, това е седма поредна победа, като по време на тази серия той все още няма загубен сет.

Джокович показа леки колебания единствено в средата на първия сет, когато допусна изравняване от 3:0 до 3:0, но след това не даде никакви други шансове на съперника си.

Поставеният под номер 2 в схемата Медведев бе още по-убедителен и разгроми с 6:1 и отново 6:1 испанеца Роберто Баутиста Агут за малко повече от час.

Медведев направи пет аса в мача и спечели шест от седемте гейма, в които посрещаше сервиса на Баутиста Агут.

Досега Джокович и Медведев са се срещали десет пъти помежду си, като сърбинът води с 6:4 успеха.

Двамата обаче не са играли от финала на турнира в зала в Париж през ноември миналата година, когато Джокович спечели в три сета.

По публикацията работи: Петър Ненов