Англия удари Уелс, САЩ излъга Иран

Маркърс Рашфорд вкара два гола във вратата на Уелс за успеха на Англия с 3:0

Отборите на Англия и Съединените щати се класираха за осминафиналите от световното първенство по футбол в Катар. Англия надигра категорично Уелс с 3:0, докато САЩ излъга с 1:0 тима на Иран. В класирането начело са англичаните със 7 точки, САЩ събра 5, Иран остана с 3, а Уелс с една. На осминафиналите съперници ще са Нидерландия - САЩ, Англия - Сенегал.

След едно неубедително първо полувреме футболистите на Англия само в рамките на 16 минути вкараха три гола във вратата на Уелс. На два пъти се разписа Маркъс Рашфорд (50 и 66) минута, а един път бе и точен Фил Фодън (50).

В срещата между отборите на САЩ и Иран единственото попадение бе дело на Кристиан Пулишич. В 38-ата минута центриране в наказателното поле беше отклонено с глава от Сержиньо Дест и Пулишич се справи брилянтно с достигането до топката и насочването и във вратата 0:1. След почивката играчите на Иран се активизираха, но така и не съумяха да стигнат до изравнителен гол, който щеше да ги прати напред в турнира.

По публикацията работи: Георги Димитров