Волейболистите на Черно море изненадващо победиха Левски

ВК Черно море
Снимка: bgvolleyball.com

Черно море изненадващо победи лидера в класирането Левски с 3:0 (25:22, 25:19, 25:22) в среща от деветия кръг на мъжкото волейболно първенство на България.

Левски започна по-уверено в началото на първия гейм, но след 7:7 домакините обърнаха нещата в своя полза, взимайки предимство при 13:11 и след това, поддържайки разлика от 3-4 точки, успяха да поведат след 25:22.

Успешният старт в двубоя вдъхнови максимално състезателите, водени от старши треньора Пламен Христов, които започнаха уверено във втория гейм със 7:3 и затвориха частта с 25:19.

Състезателите на Николай Желязков взеха аванс от 12:8 в третата част, но домакините изравниха 14:14 и след 25:22 стигнаха до крайния успех.

За победителите най-резултатен беше Симеон Димитров с 15 точки, а топ реализатор за Левски е Венислав Антов с 18.

Дея Спорт победи като гост Добруджа с 3:1 в друга среща от кръга.

Успешна игра на блок в средата на първия гейм, както и цялостен силен сервис, помогна на Дея Спорт да стигне до успеха.

Дея показа доминация във всички волейболни елементи - 44 на 37 успешни атаки, 11 на 6 аса, 14 на 10 блока.

Жулиен Георгиев стана топ реализатор в мача с 21 точки, а за победителите по 13 точки отбелязаха Тодор Вълчев, Стефан Чавдаров и Димитър Дулчев.

В драматичен двубой Монтана надделя като гост на Берое (Стара Загора) с 3:2 гейма, след като спечели тайбрека със 17:15 след поредни две успешни атаки.

След победата Монтана поведе в класирането с 21 точки, колкото има Левски на втората позиция, а с 20 точки трети са шампионите от Хебър (Пазарджик).

По публикацията работи: Светослав Табаков