Байерн се спаси от загуба в последната минута

Байерн - Кьолн

Лидерът в Бундеслигата Байерн  се добра до равенство 1:1 при домакинството си на Кьолн в мач от 17-ия кръг на Бундеслигата. Елис Скири още в 4-ата минута даде аванс на "козлите", а Йошуа Кимих изравни чак в последната минута с гол отдалеч.

РБ Лайпциг се изкачи на второ място таблицата в германското първенство по футбол, след като победи като гост с 6:1 Шалке 04.

Андрезиньо изведе РБ Лайпциг  напред още в 7-та минута, а Бенямин Хендрих удвои в 15-ата минута. В заключителните минути на полувремето Тимо Вернер и Андрезиньо покачиха на 4:0.

Шалке 04 се върна в мача чрез Соичиро Козуки в 56-ата минута. Усилията на домакините за още нещо не бяха достатъчни, а в 83-ата минута Дани Олмо вкара красив пети гол за Лайпциг. Крайното 6:1 бе оформено от Юсуф Поулсен в 89-ата минута.

С тази победа РБ Лайпциг събра 32 точки и е само на 4 от лидера Байерн Мюнхен. Шалке 04 остава на последното място с едва 9 пункта.

След 6:0 срещу Фрайбург в миналия кръг Волфсбург сега наниза пет безответни гола при гостуването си на Херта в Берлин. А Хофенхайм и Щутгарт направиха голово реми - 2:2.