от 07.00 часа

Лил стигна до обрат срещу Рен

Лионел Меси вкара гол за Пари Сен Жермен при 2:1 над Тулуза

Отборът на Лил стигна до обрат с 3:1 като гост на Рен в двубой от 22-ия кръг на френската Лига 1. Домакините получиха ранен аванс чрез Амин Гуири още в 1-ата минута, но през втората част Едон Жегрова, Реми Кабела и Андре Гомеш промениха събитията на терена.

Отборът на Олимпик Лион спечели важна победа над Троа като гост с 3:1 в преследването си на класиране за евротурнирите.

В самия край на първото полувреме Врадли Бракола откри резултата за Лион, след като засече центриране на Максенс Какре.

Авансът на тима на Лоран Блан стана по-солиден след попадение на Матис Шерки след час игра. Троа за кратко върна интригата с попадение на Рони Лопес две минути по-късно.

В добавеното време на мача Александър Лаказет оформи крайното 3:1 за отбора от Лион. С успеха Олимпик Лион се изками до осмо място, но вече и близо до Топ 5 в Лига 1, където преследва място.

С гол на Лионел Меси Пари Сен Жермен се наложи над Тулуза с 2:1 във френската Лига 1.

Успехът съвсем не дойде лесно за френския шампион, който игра без контузените Неймар и Килиан Мбапе.

Тулуза поведе в резултата в 20-ата минута чрез Бранко ван ден Бумен. Още преди края на първата част обаче Ашраф Хакими успя да изравни след асистенция на Карлос Солер.

В 58-ата минута Лео Меси пое лидерската роля в ПСЖ и вкара с неспасяем удар извън наказателното поле, който изправи стадион "Парк де Пренс" на крака.