Eмисия новини
от часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

Международен ден за безопасен интернет

Снимка: Ани Петрова

Днес е Международният ден за безопасен интернет. Започнал като инициатива на Европейския съюз, през миналата година той беше отбелязан в над 120 държави на всички континенти.

Всяка година на този ден се слага началото на нови кампании и инициативи, свързани с рисковете, които крие онлайн пространството за децата и младите хора. Както и с необходимостта родителите и образователните институции да полагат повече усилия за развитие на дигитална и медийна грамотност от най-ранна детска възраст.

Според изследвания за последните 6 години възрастта, на която най-много български деца влизат за първи път в интернет, е спаднала с 3 години - от 9 на 5 години. А същевременно родителският надзор е отслабнал.


По публикацията работи: Георги Николов

БНР подкасти:

Новините на БНР - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.