ЦСКА победи Ямбол и записа десети успех в Националната баскетболна лига

БК ЦСКА

Отборът на ЦСКА постигна десети успех за сезона, след като победи гостуващия Ямбол с 80:73 (23:12, 19:21, 15:19, 23:21) в среща от 20-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

Възпитаниците на Росен Барчовски изиграха отлично първо полувреме поведоха с 30:15 точки в началото на втората четвърт (23:12), а на почивката имаха преднина от 42:33.

През третата част гостите от Ямбол започнаха да стопяват пасива си, а след серия от 13:3 в началото на последните 10 минути успеха да направят обрат 65:60 след тройка на Декуан Морис 6:24 минути преди края.

След това "червените" реализираха девет безответни точки и си върнаха аванса - 71:67, след което стигнаха и до крайната победа с 80:73.

За ЦСКА Таменанг Чо беше най-резултатен с 23 точки, който спечели и 8 борби. Мартин Сотиров добави 18, от които 9 в последните три минути на двубоя. Алекс Симеонов направи "дабъл-дабъл" - 17 точки и 10 борби, а 12 точки вкара Брандън Йънг.

За Ямбол се отличиха Иван Лилов с 21 точки и Декуан Морис със 16. 12 точки добави Доминик Кристиано, а 11 - Уилям Таварес.

ЦСКА е на пето място в класирането с 10 успеха и 8 поражения, а Ямбол заема осмата позиция с 6-12.

В следващия кръг на 12 февруари "червените" гостуват на Черно море Тича във Варна, а Ямбол ще бъде домакин на Левски.