Загуба за младежките ни национали на турнира в Анталия

Младежки национален отбор на България
Снимка: БФС

Младежкият национален отбор на България по футбол отстъпи с 0:1 пред Словакия в първия си мач от турнира Анталия Къп 2023 в Турция.

Двубоят беше равностоен през по-голямата си част, като при единственото попадение в срещата в средата на второто полувреме, останаха сериозни съмнения за нарушение срещу българския вратар Дамян Христов. Съдийската бригада не реагира и голът бе зачетен, въпреки че в продължение на няколко минути на Христов бе оказвана медицинска помощ.

Едно от най-добрите положения за тима, воден от селекционера Александър Димитров дойде още в началото на сблъсъка. В 11-ата минута Божидар Пенчев изведе Симеон Александров на добра позиция, но ударът на национала бе отразен.

Следващата среща на България U21 от турнира Анталия Къп е във вторник (28 март) срещу Финландия. Двубоят е с начален час 17:30.

Стартов състав на България: 12. Дамян Христов, 15. Мартин Атанасов, 5. Велко Йеленкович, 18. Атанас Чернев (к), 16. Тодор Павлов, 6. Eмил Ценов, 21. Чунг Нгуен, 7. Симеон Александров, 10. Красиан Колев, 8. Божидар Пенчев, 9. Георги Николов

По публикацията работи: Светослав Табаков