България с два медала в първия ден на СП за военни по ски в Швеция

Представителният отбор на България стартира участието си на 55-то военно световно първенство по ски с 2 маедала в дисциплината ски -ориентиране.

Българските военнослужещи от Центъра за елитен спорт към Министерството на отбраната и шампиони от държавните военни първенства от видовете въоръжени сили стартираха ударно участието си на военното световно първенство в зимните дисциплини в Боден (Швеция).

В средната дистанция сребърен медал  спечели редник Станимир Беломъжев. Най–добрият ни състезател в ски- ориентирането се нареди втори в конкуренцията на 29 участници при мъжете, след като финишира само с 00.39 секунди пасив от победителя Рамос Уикбум  (Швеция).

Бронзът стана притежание на представителят на Финландия Уил Лайтмаки.

Другите ни двама представители полковник Пейо Дончев и майор Стоян Барев заеха съответно 19-то и 25-то място при мъжете в средната дистанция.

Второто отличие за България стана притежание на цивилен служител Антония Григорова, която стигна до бронзов медал от общо 19 стартирали военни състезателки. Българката финишира с 3 секунди и 08 стотни изоставане от победителката Евелина Уикбом  (Швеция).

Среброто спечели друга представителка на домакините Изабел Салиен с пасив от 1 минута 25 сототни от шампионката.

Два медала за България в ски ориентирането от първия ден на Военното Световно първенство по ски в Боден, Швеция
По публикацията работи: Кръстина Иванова