от 07.00 часа

Никола Цолов с най-добро класиране във Формула 3 до момента

Никола Цолов
Снимка: Nikola Tsolov Racing

Българският пилот във Формула 3 Никола Цолов постигна най-доброто си класиране до момента през сезона. Младокът завърши на 14-о място в спринтовото състезание за Голямата награда на Австралия.

На „Алберт Парк“ Цолов стартира от 15-а позиция на грида. Надпреварата бе белязана от много битка и инциденти, които наложиха спиране и след това рестарт на състезанието.

Пилотът на „ART Grand Prix“ успя да си пробие път напред, но впоследствие загуби позиции и в крайна сметка финишира на 15-а позиция, но заради наказание на един от пилотите пред него, той се измести с едно място нагоре.

Победата в надпреварата грабна Франко Калопинто от „MP Motrosport“, който изпревари Зак О’Съливан и Себастиан Монтоя. В неделния ден за Цолов предстои още едно състезание по улиците на Мелбърн.

По публикацията работи: Георги Димитров