Равенство между отборите на Александър Николов и Матей Казийски за титлата в Италия

Алексаендър Николов
Снимка: Кучине Лубе Чивитанова

Кучине Лубе Чивитанова с Александър Николов в състава  победи с 3:1 гейма, в отделните части  25:18, 27:25, 20:25, 25:16 точки Итас Трентино Тренто с Матей Казийски в четвъртия мач от финалната серия в първенството на Италия по волейбол. Шампионът от миналия сезон изравни резултата в серията на 2:2 успеха, като петата и решаваща среща ще се проведе на 17 май в Тренто.

Българският национал Александър Николов се отличи със 7 точки в полза на победителите. Неговият съотборник Марлон Янт беше най-резултатен с 24 точки в двубоя, продължил близо два часа.

Българският посрещач Матей Казийски реализира 16 точки за гостите, докато Алесандро Микелето добави още 12 точки.

Решаващ за крайния изход се оказа вторият гейм, когато Чивитанова направи обрат от 19:22 точки до 27:25 точки, за да си осигури солиден аванс в хода на мача.

По публикацията работи: Кръстина Иванова