Безапелационна победа на Верстапен в Монако

Световният шампион Макс Верстапен (Ред Бул, Нидерландия) спечели доминираща победа в Гран при на Монако от Формула 1, след като затвори и двама пилоти от топ 10 с една обиколка разлика.

Втори завърши Фернандо Алонсо (Испания, Астон Мартин), а Естебан Окон (Франция, Алпин) допълни подиума.

Верстапен поведе с две секунди на Алонсо до петата обиколка, a Карлос Сайнс (Испания, Ферари) бе изпреварен от Окон. Двамата удариха болидите си след тунела, благодарение на което автомобилът на испанеца остана с увредено предно крило, част от което се откачи.

Героичният спринт на Верстапен с медиум гумите наближи своя край с първите капки дъжд, които се появиха в последната третина от състезанието. Нидерландецът изчака хаоса от дъжда да отмине и влезе в питлейна в 55-ата обиколка за средно твърди гуми. На Алонсо пък му се наложи да влиза два пъти около стопа на Ферстапен, докато уцели сместа.

Това на практика реши състезанието и световният шампион финишира първи с над 27 секунди пред Алонсо.

Люис Хамилтън (Великобритания, Мерцедес) финишира на четвъртото място.

Това бе четвърта победа за Верстапен от шест кръга. Той е начело във Формула 1 със 144 точки, следван от съотборника му Перес със 105. Трети е Алонсо с 93.

По публикацията работи: Владислав Стоянов