Интер загря с победа за финала в Шампионската лига

Финалистът в Шампионската лига Интер завърши с победа сезона в италианското футболно първенство.

В среща от последния 38-ми кръг "нерадзурите" надиграха с 1:0 като гост тима на Торино. Това дава допълнителна увереност преди мача с Манчестър Сити в Истанбул другата седмица, когато ще бъде определен носителят на най-ценния трофей в клубния футбол.

На Олимпийския стадион в Торино единственият гол падна в 37-мата минута, когато Марсело Брозович се разписа от дъгата пред наказателното поле след пас на Ромелу Лукаку.

През второто полувреме домакините натиснаха в търсене на изравнителен гол и бяха много близо до него в 70-ата минута, но вратарят Самир Ханданович направи изключително спасяване с една ръка след удар на Антонио Санабрия почти от упор.

В 80-ата минута Един Джеко можеше да сложи точка на спора, но ударът му намери страничната греда на вратата на домакините.

По публикацията работи: Владислав Стоянов