Лайпциг взе втора поредна купа на Германия

Лайпциг спечели за втора поредна година купата на Германия

Отборът на РБ Лайпциг спечели за втора поредна година купата на Германия.Във финала на турнира, който се игра на Олимпийския стадион в Берлин, "биковете" се наложиха с 2:0 над Айнтрахт (Франкфурт).

Двубоят не бе сред най-интересните, като в първия един час не се случи нищо запомнящо се. В последните 20 минути на двубоя обаче играта се отвори и тогава паднаха и двата гола.

"Биковете" поведоха в 71-вата минута чрез Кристофър Нкунку. Френският национал, който изигра последния си мач за тима, откри резултата в 71-вата минута с помощта и на рикошет, който заблуди вратаря на Айнтрахт Кевин Трап.

Лайпциг стигна до втори гол в 85-ата минута, когато Нкунку комбинира с Доминик Собослай и капитанът на националния отбор на Унгария за втори път прати топката в мрежата на Трап.

По публикацията работи: Антони Йорданов