от 09.00 часа

Щутгарт запази мястото си в германския футболен елит

Хамбургер - Щутгарт

Футболистите на Щутгарт запазиха елитния си статут, след като победиха и като гости състава на Хамбургер - този път с 3:1 в баража за оставане в германската Бундеслига.

Успехът за Щутгарт на "Фолкспаркщадион" дойде малко по-трудно в сравнение в първата среща, спечелена с класическото 3:0. Домакините дори поведоха в резултата още в 6-ата минута чрез Сони Кител и през цялото първо полувреме играха доста по-добре от своя съперник. Именно в минутите през първата част Хамбургер трябва горчиво да съжалява, че не стигна до нов гол, с който да гони пълния обрат след това. Няколко изгодни положения, пропуснати от офанзивните футболисти на Хамбургер, ги лишиха от този шанс.

През второто полувреме гостите заиграха далеч по-силно и с две попадения на Енцо Мило в 48-ата и 64-ата минута убиха интригата до края на мача. Крайното 1:3 оформи Силас Вамантигука в 7-ата минута на добавеното време.
Така Щутгарт ще продължи участието си в германския футболен елит, а Хамбургер остава във Втора Бундеслига.

По публикацията работи: Илиян Христов