Димитър Кузманов отпадна на четвъртфинал в Чехия

Димитър Кузманов

Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Простейов (Чехия) с награден фонд 118 хиляди евро. Кузманов претърпя поражение от Франсиско Комесана (Аржентина) с 4:6, 4:6 след 103 минути игра. Въпреки поражението, той все пак си осигури 3240 евро и 20 точки за класацията на АТП, в която заема 208-ата позиция.

29-годишният пловдивчанин навакса ранен пробив пасив, но след 4:3 загуби три поредни гейма, а с това и първия сет. Във втората част българинът поведе с 3:1, но с четири последователни гейма 241-ият в  класацията на АТП южноамериканец си осигури крайната победа. Така Кузманов не успя да стигне до първия си полуфинал в сериите "Чалънджър" от края на юли миналата година в Цуг (Швейцария).

По публикацията работи: Илиян Христов