Манчестър Сити се наложи като гост срещу Уест Хям

Манчестър Сити се наложи с 3:1 като гост срещу Уест Хям в късния съботен мач от третия кръг в първенството на Англия. Хеттрик на Ерлинг Холанд осигури стопроцентов актив за шампионите, които имат девет точки.

В десетата минута норвежкият нападател даде аванс Сити след асистенция на Бернардо Силва.

Последваха пропуски на Кевин де Бройне, а в 19-ата минута автогол на Рубен Диаш, който се опита да блокира топката при центриране, възстанови равенството.

Холанд върна аванса за гостите с точен удар след половин час игра след подаване на Рико Люис.

В последните секунди на първата част отново Де Бройне беше съвсем близо до попадение във вратата на лондончани.

В 83-ата минута Матеуш Нунеш изведе Ерлинг Холанд и той оформи хеттрика си за 3:1.