Матей Казийски беше обявен за най-добър играч на световното клубно първенство

Матей Казийски бе обявен за най-добър играч (MVP) на световното клубно първенство по волейбол и извоюва приза за най-добър нападател. Името на българската звезда фигурира и в челото на почти всички останали индивидуални класации - трети при реализаторите, шести при блокировачите, осми при разпределителите, десети при посрещачите и единадесети при защитниците. Това бе петото издание на Световното клубно първенство за мъже като първите четири се състояха между 1989 и 1992 година. Президентът на Българска федерация волейбол Данчо Лазаров изпрати поздравително писмо до Диего Мосна, президент на ВК Трентино Волей, и старши треньора Радостин Стойчев. Италианският тим на Трентино БетКлик (Тренто) завоюва титлата Световен клубен шампион на първенството за мъже, което завърши вчера в Доха (Катар). Трима българи имат основен принос за този фантастичен успех - старши треньорът на Трентино Радостин Стойчев и волейболистите Матей Казийски и Цветан Соколов. Първите двама от тях са в Трентино вече трети пореден сезон - в първия те станаха национални шампиони на Италия, във втория - европейски шампиони, а сега постигнаха и най-големия си успех - световни шампиони.