Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Котоошу с втора победа на турнира във Фукуока

Българският сумист Калоян Махлянов-Котоошу записа втора победа на турнира по сумо "Киушу" във Фукуока. Одзеки Котоошу се наложи над "комусуби" Точиозан, използвайки техниката "йорикири". В третия кръг утре Котоошу за пръв път излиза срещу Бушуяма. Великите шампиони Асашорю и Хакухо също постигнаха победи. Йокодзуна Асашорю се наложи над Аминишики, а йокодзуна Хакухо победи секиваке Такекадзе.

Станимир Беломъжев със сребърен медал в ски ориентирането

Станимир Беломъжев спечели сребро на продължаващото край Чепеларе европейско първенство по ски ориентиране. Българинът се нареди втори на дългата дистанция. По 30-километровото трасе той финишира само 20 секунди след норвежеца Йорген Баклид, бронзът..

публикувано на 26.01.22 в 14:08

Отново убедителна победа и осминафинал за Денислава Глушкова на Australian Open

Денислава Глушкова се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис при девойките, побеждавайки чехкинята Амели Шмейкалова с 6:3, 6:2. В третия си мач българската тийнейджърка ще играе с водачката в ранглистата за тази възрастова..

публикувано на 25.01.22 в 14:22

Благотворителна акция на шампион по биатлон

Европейският шампион по биатлон за младежи Благой Тодев продава медала от най-върховото си постижение до момента на благотворителен търг, въпреки че го притежава само от няколко дни. 20-годишният състезател е готов да се раздели с отличието си от..

публикувано на 24.01.22 в 11:18