Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Швейцария стана световен шампион по футбол при юношите до 17 години

Швейцария стана световен шампион по футбол при юношите до 17 години след победа с 1:0 срещу Нигерия във финалния мач. Единственият и решителен гол в двубоя падна в 63-ата минута и бе дело на Харис Сеферович. Швейцарският отбор не се притесни от факта, че на финала играе срещу домакина, който бе подкрепян от повече от 60 хиляди запалянковци. Това бе първо участие на шампионат на планетата в тази възрастова група за страната от централна Европа. По пътя си към титлата Швейцария отстрани Бразилия, Германия и Италия. В мача за третото място Испания победи Колумбия с 1:0. Точен за иберийците бе Иско 15 минути преди края.