Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

13 хиляди са ваксинираните и с двете дози срещу коронавирус

Снимка: БТА

349 нови случаи на коронавирус са установени през последното денонощие от направените 4532 тестове, показват данните на Единния информационен портал. Най-много новозаразени има в София - 97, в Бургас - 43 и в Кюстендил - 27.

Излекуваните са 1354, починали са 20 души, а в болница се намират 2866 пациенти – от тях 263 в интензивни отделения. Четирима медици са се заразили с Covid-19 и с тях общият им брой става 9506.

215 души са ваксинирани вчера срещу коронавирус. Поставените до момента ваксини са 41 020, а 13 063 души са се имунизирали и с двете дози.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Полицията разби на групи крайнодясното шествие на

Крайно дясна формация организира в София спорния "Луковмарш"

Въпреки забраната на Столична община се проведе "Луковмарш" при изключително засилено полицейско присъствие. Участниците в крайнодясното шествие се събраха на 22 февруари на площад "Света Неделя". Те шестваха до къщата на генерал Христо Луков, където..

публикувано на 23.02.25 в 10:52

В Лондон освещават новия български храм "Свети Йоан Рилски"

Празничното богослужение по освещаването на новия български православен храм в Лондон възглавява Негово Светейшество българският патриарх Даниил, който вчера отслужи и Възкресна вечерня, а храмът и пространството около него се изпълниха от стотици..

публикувано на 23.02.25 в 10:05

Български младежи ще опознават Европа чрез безплатно пътешествие с влак

558 българи на 18-годишна възраст ще могат да осъществят мечтано пътешествие с влак из Европа, да се учат от други култури и да изграждат нови приятелства. Те са избрани да получат безплатна карта за пътуване от кампанията DiscoverEU. За есенното ѝ..

публикувано на 23.02.25 в 10:05