832 са новите случаи на коронавирус в страната за последното денонощие, сочи Единният информационен портал. 7,18% са положителните проби от общо направените 11 576 теста.
Общият брой на заразените с коронавирус в България е вече 219 580. Активните случаи са 21 466. Хоспитализирани са 2850 болни. 265 пациенти са в интензивни отделения.
97 души са починали. Общият брой на починалите от началото на пандемията е 9142.
Излекувани за денонощието са 1 920 заразени. Общият брой на излекуваните е 188 972.
През изминалото 24 часа са ваксинирани 1 509 души. С тях общият брой на ваксинираните достигна 42 634 души. Ваксинираните с втора доза са 13 656.
Христо Стоичков е новият специален посланик на Световната организация по туризъм към ООН. Това стана ясно на официална среща в Министерския съвет между премиера Росен Желязков, министъра на туризма Мирослав Боршош, генералния секретар на..
Положението със свободата в света се влошава, а авторитаризмът се засилва, посочва годишната класация на неправителствената организация "Фрийдъм хаус", следяща състоянието на демокрацията по света. Страните в доклада са разделени в 3 категории:..
Точно месец след като Българското национално радио отбеляза тържествено своя 90-годишен юбилей, историята продължава своя диалог с нас, нейните автори. Със специално събитие-среща на 25 февруари в Мраморното фоайе на общественото радио беше открита..
Точно месец след като Българското национално радио отбеляза тържествено своя 90-годишен юбилей, историята продължава своя диалог с нас, нейните автори...
За „отварянето” през радиото между България и Северна Македония веднага, след като България призна отделилата се от Югославия млада държава,..
МВР се справя добре. Отчита се ръст на заловените наркотици и трафиканти на хора по шенгенските граници. Това каза при представянето на получени нови..