832 са новите случаи на коронавирус в страната за последното денонощие, сочи Единният информационен портал. 7,18% са положителните проби от общо направените 11 576 теста.
Общият брой на заразените с коронавирус в България е вече 219 580. Активните случаи са 21 466. Хоспитализирани са 2850 болни. 265 пациенти са в интензивни отделения.
97 души са починали. Общият брой на починалите от началото на пандемията е 9142.
Излекувани за денонощието са 1 920 заразени. Общият брой на излекуваните е 188 972.
През изминалото 24 часа са ваксинирани 1 509 души. С тях общият брой на ваксинираните достигна 42 634 души. Ваксинираните с втора доза са 13 656.
Списанието на БТА ЛИК посвети февруарския си брой на Българското национално радио. То беше представено днес на специално събитие в Мраморното фоайе на радиото. На 25 януари се навършиха 90 години от създаването на медията. На тази дата през..
Само няколко седмици след като беше обявена за "Писател на 2024" на годишните награди на "Столична библиотека" и след отличието за "Нишка" за роман на годината в категория "Българска литература" на наградите на Ozone.bg, Виктория Бешлийска отбелязва..
България ще участва в съвместни обществени поръчки в областта на отбраната на ниво ЕС по проекти за придобиване на системи за противовъздушна отбрана IRIS-T и гаубици CAESAR. Министерството на отбраната е заявило и е получило одобрение още..
Точно месец след като Българското национално радио отбеляза тържествено своя 90-годишен юбилей, историята продължава своя диалог с нас, нейните автори...
За „отварянето” през радиото между България и Северна Македония веднага, след като България призна отделилата се от Югославия млада държава,..
МВР се справя добре. Отчита се ръст на заловените наркотици и трафиканти на хора по шенгенските граници. Това каза при представянето на получени нови..