Сестри Стоеви спечелиха европейска титла по бадминтон

Снимка: Личен архив

Стефани и Габриела Стоеви спечелиха титлата на двойки на европейското първенство по бадминтон в украинската столица Киев. Сестрите, които бяха номер 1 в основната схема, победиха на финала вторите поставени Клоуи Бърч и Лорън Смит с 2:0 и завършиха турнира без нито един загубен гейм. Европейската титла е втора за българкитеслед тази в Уелва, Испания, през 2018 г.

Григор Димитров

Григор Димитров започва участието си на Ролан Гарос

Най-добрият български тенисист Григор Димиторв днес излиза на корта в Париж за първия си мач в турнира от Големия шлем Ролан Гарос. Негов съперник ще бъде 82-ият в света Маркос Жирон. Българинът и американецът не са играли досега един срещу друг. Ако..

публикувано на 30.05.21 в 06:00
Дарина Пашова, Антонио Папазов и Тихомир Баротев. Снимка: Facebook / Aerobic Union Bulgaria

Титла и сребро за България на световното по аеробика

България спечели златен и сребърен медал в първите два финала на Световното първенство по спортна аеробика за мъже и жени в Баку (Азербайджан). Тройката Дарина Пашова, Антонио Папазов и Тихомир Баротев завоюва световната титла. При жените..

публикувано на 28.05.21 в 19:39
Дейвид Хъдълстоун

Варна е домакин на състезание за Световната купа по спортна гимнастика

150 гимнастици от 26 държави са част от надпреварата за Световната купа по спортна гимнастика, започнала в Двореца на културата и спорта във Варна. Състезанието беше открито от служебния министър на младежта и спорта Андрей Кузманов, информира БГНЕС...

публикувано на 27.05.21 в 17:03