Сестри Стоеви спечелиха европейска титла по бадминтон

Снимка: Личен архив

Стефани и Габриела Стоеви спечелиха титлата на двойки на европейското първенство по бадминтон в украинската столица Киев. Сестрите, които бяха номер 1 в основната схема, победиха на финала вторите поставени Клоуи Бърч и Лорън Смит с 2:0 и завършиха турнира без нито един загубен гейм. Европейската титла е втора за българкитеслед тази в Уелва, Испания, през 2018 г.

Тридневен турнир по художествена гимнастика в София

Спортен клуб „Нюанс НСА” и Национална спортна академия „Васил Левски” организират 8-и турнир по художествена гимнастика за купа „Нюанс” от 22 до 24 май, отбелязвайки празника на българската писменост и култура. Турнирът ще се проведе в две части –..

публикувано на 22.05.21 в 06:10

Масовият спорт е инвестиция в здравето, но и инкубатор за талантливи състезатели

Пандемията от Covid-19 промени изцяло тренировъчния процес упражняващите различни колективни спортове. Ограниченията за събирането на хора в закрити помещения, спазването на социална дистанция и носенето на предпазни маски обаче, не успяха да демотивират..

публикувано на 19.05.21 в 11:55

Национален рекорд в бътерфлая постави Антъни Иванов

Българският плувец Антъни Иванов постави нов национален рекорд на 200 метра бътерфлай и се класира за полуфиналите на Европейското първенство по плуване в Будапеща. Българинът даде второ време в сериите - 1:54.72 минути, с което подобри..

публикувано на 18.05.21 в 15:11