Злато и бронз за България на световното по гребане

Емил Нейков
Снимка: bgswim.com

Емил Нейков ликува с титлата на световното първенство по гребане за младежи до 23 г. в Рачице - Чехия.

Състезателят на "Академик" София направи феноменален финален спринт в дисциплината скиф, като във втората половина на 2000-метровата отсечка успя да се изкачи от четвъртото до първото място и по този начин да се окичи със златния медал. Синът на Румяна Нейкова, последната българска олимпийска шампионка с време 06:56.72 изпревари с 2 секунди поляка Пьотр Пломински.

Лазар Пенев извоюва бронзов медал във финала на скиф лека категория също на 2000 метра.