Евелина Николова спечели бронз в олимпийската борба

Евелина Николова

Българската състезателка по борба Евелина Николова се окичи с бронзовия медал в категорията до 57 кг на олимпиадата в Токио. В малкия финал дебютантката ни се наложи с туш над Валерия Коблова от отбора на Руския олимпийски комитет. Така Евелина Николова донесе петия олимпийски медал за страната ни – минути след като Ивет Горанова спечели златото в надпреварата по карате

Олимпийските шампионки - Лаура Траатс, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Симона Дянкова и Ерика Зафирова

Ансамбълът по художествена гимнастика няма да играе на световното в Япония

Олимпийските шампионки от българския ансамбъл по художествена гимнастика няма да играят на Световното първенство, което започва на 27 октомври в японския град Китакюшу. Причината е контузия на Лаура Траатс. Информацията бе потвърдена от..

публикувано на 26.10.21 в 12:41
Уилиям Чолов

Радослав Росенов и Уилям Чолов са европейски шампиони по бокс

Два златни и два бронзови медала от Европейското първенство по бокс за младежи в Будва, Черна гора спечелиха българските национали.  Радослав Росенов в категория до 60 кг и Уилиам Чолов до 75 се качиха на върха на почетната стълбичка. С бронз се..

публикувано на 24.10.21 в 10:39

Биляна Дудова оглави световната ранглиста в своята категория

Българската шампионка по борба Биляна Дудова поведе световната ранглиста в категорията до 59 кг. Това става след като 24-годишната състезателка на „Юнак Локомотив“ в гр. Русе спечели първа световна титла в своята кариера на шампионата на планетата в Осло...

публикувано на 19.10.21 в 13:54