Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Фантастична победа на българките на европейското по волейбол в Пловдив

Снимка: bvf.bg

Националният ни отбор по волейбол – жени, продължава вдъхновяващото си представяне на европейското първенство в Пловдив. С победа над полския тим с 3:1 гейма българските лъвици снощи си осигуриха първото място в своята група и мач срещу Швеция на осминафиналите в събота. Скандинавките ще излязат в ролята на аутсайдер, тъй като останаха четвърти в група Д. При нов успех ще се изправим срещу победителя от срещата Германия – Нидерландия. До момента единствено германките успяха да ни нанесат поражение.

Радостта на Григор Димитров след последната точка

Григор Димитров с експресна победа на старта на "Ролан Гарос"

Българският тенисист Григор Димитров започна по отличен начин участието си в Откритото първенство на Франция, след като надви американеца Маркос Гирон с 6-1, 6-1, 6-1 в мач от първия кръг на турнира само за 1 час и 35 минути. Преди година двамата отново..

публикувано на 22.05.22 в 14:29
Григор Димитров

Григор Димитров започва участието си в Париж

Григор Димитров ще изиграе днес първия си мач на Ролан Гарос, изправяйки се срещу американеца Маркос Гирон. Най-добрият български тенисист е поставен под номер 18 във втория за годината турнир от Големия шлем. Димитров и Гирон се срещнаха през м.г...

публикувано на 22.05.22 в 06:00
Виктория Томова

“Щастливата губеща” Виктория Томова очаква Даниел Колинс в първия кръг на Ролан Гарос

Макар че загуби последния си мач в квалификациите, тенисистката Виктория Томова влезе в основната схема на Ролан Гарос като “щастлива губеща”. Вчера тя не можа да надделее в тайбрека в третия сет над сръбкинята Олга Данилович. Първата ракета на България..

публикувано на 21.05.22 в 10:33