Панагюрище се окичи с титлата „Европейски град на спорта“

Снимка: архив

Град Панагюрище (област Пазарджик) покри високите критерии да бъде „Европейски град на спорта“ през 2022 година и получи престижната титла. Това стана ясно днес след инспекция от Асоциацията на европейските градове и столици на спорта ACES EUROPE. Оценители бяха лично президентът й Джан Франческо Лупатели и генералният секретар Уго Алонсо. Гостите са били впечатлени от местната спортна зала „Асарел“, стадион „Орчо войвода“, лекоатлетическата писта и останалите спортни обекти в града. Посетени са били и няколкото спортни площадки, както и фитнес сетовете, разположени във всеки училищен двор.
За 2022 г. в европейския град на спорта Панагюрище са планирани десетки състезания и активности, сред които първото в България Световно първенство по самбо, турнири по тенис на маса, баскетбол, волейбол и др.