Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Даниил Медведев е следващият съперник на Григор Димитров

Даниил Медведев

Григор Димитров продължава с безупречното си представяне на турнира по тенис от сериите Мастърс 1000 в Индиън Уелс. За първи път в своята кариера българинът се класира за осминафинала на турнира в Калифорния, като се наложи над 211-сантиметровия Райли Опелка от САЩ с 6:3 и 6:4.

В следващата фаза първата ни ракета ще се изправи срещу водача в схемата на турнира Даниил Медведев. С рекордното си лично класиране в Индиън Уелс Димитров почти сигурно се изкачва с още една позиция в световната ранглиста до 27-мо място.

Отлично представяне на българите на нощния слалом в Мадона ди Кампилио

Българските състезатели в алпийските ски Алберт Попов и Камен Златков постигнаха историческо класиране, завършвайки сред първите 20 на нощния слалом от Световната купа в Мадона ди Кампилио, Италия. Попов стана единайсети във втория манш и така извоюва..

публикувано на 23.12.21 в 11:36

България ще бъде домакин на Балканско първенство по волейбол за юноши през януари

България ще бъде домакин на Балканско първенство, което представлява квалификация за Европейското първенство по волейбол за юноши до 18 г. Турнирът ще се проведе от 12 до 16 януари 2022 г. в спортна зала "Левски София", съобщи Българската..

публикувано на 19.12.21 в 12:10

Украински шампион взе български паспорт

Украинецът Семьон Новиков, европейски шампион по борба от Рим 2020, получи български паспорт и от следващия сезон ще може да се състезава за страната. Наскоро двукратният световен шампион до 23 г. претърпя операция на рамото и все още не е ясно,..

публикувано на 07.12.21 в 13:34