Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

България надигра Северна Ирландия с 2:1

Българският национален отбор по футбол успя да победи като домакин в София гостите от Северна Ирландия, след като първото полувреме губеше с 0:1. Пред погледа на президента Румен Радев отборът спечели двубоя от група С в зона Европа за световните квалификации. През второто полувреме Тодор Неделев отбеляза два гола за победата.

Българите набраха актив от 8 точки, с 3 повече пред четвъртия тим в групата Северна Ирландия. Швейцария и Италия са начело с по 14 точки. За България предстои гостуване на швейцарците в последен мач от квалификациите на 15 ноември, но дори и при победа националният тим няма шанс да се класира за световното първенство в Катар през 2022 г.