Слушайте!

Ансамбълът по художествена гимнастика с титла от Марбея

Ансамбъл България
Снимка: Ulrich Faßbender

Олимпийският шампион от Токио-2020 - ансамбълът по художествена гимнастика на България, спечели титлата в многобоя при ансамблите на турнира по художествена гимнастика Гран при в Марбея (Испания).

Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Ерика Зафирова, Стефани Кирякова и Лаура Траатс
показаха усложнените си композиции, които изпълниха отлично и събраха общо 98.500 точки. Само за композицията си с пет топки българките получиха рекордната оценка от 50.650 точки.

За състезателките ни това е последно състезание преди световното първенство в Япония в края на месеца.

Полицията пази обществения ред с дронове на дербито “Левски” – ЦСКА София

Столичната дирекция на вътрешните работи ще използва видеонаблюдение и дронове, за да предотврати ескалация на напрежението от страна на фенове на днешния мач между вечните съперници “Левски” и ЦСКА София на столичния стадион “Васил Левски”. Засечените..

публикувано на 07.04.24 в 07:00
Нургюл Салимова

Второ реми за Нургюл Салимова на Турнира на претентентите в Торонто

Нургюл Салимова записа второ реми на Турнира на претендентките за световната титла по шахмат в канадския град Торонто. Двайсетгодишната българка, която игра с белите фигури, завърши наравно с китайката Лей Тинцзие – победителката в последното издание..

публикувано на 06.04.24 в 10:05

Нургюл Салимова представя България на Турнира на претендентките

Нургюл Салимова е единствената, която ще представи България, на започващия днес в Торонто Турнир на претендентките за световната титла по шахмат, след като заслужи мястото си там с блестящото си представяне на Световната купа миналия септември, когато..

публикувано на 03.04.24 в 17:41