Въпреки пандемията дейността на Институт „Конфуций“ към Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий“ не е замряла, а интересът към китайския език непрекъснато расте и той често е избиран като втори чужд език от студентите в специалност „Приложна лингвистика“. Институтът в старопрестолния град е основан през 2012 г. с основна дейност да разпространява и популяризира древната китайска култура, към която проявяват любопитство много съвременни българи. Директорът му, доц. д-р Искра Мандова съобщава, че е финализиран дори българо-китайски проект за образователни програми и методически указания за учителите по китайски език, вече одобрени от МОН.
Водещо събитие през ноември са цикъл лекции на известни личности, свързани с азиатската държава. Сред лекторите са учени китаисти от Софийския университет и БАН, дипломати, специалисти по китайска медицина и пр. Тези лекции ще са публични, достъпни за широка публика също и онлайн.
Съставил: Гергана Манчева
Известният илюзионист Астор е починал, съобщи в своя Фейсбук продуцентът Игор Марковски, като добавя, че "за съжаление това не е илюзия". Напоследък артистът е имал здравословни проблеми. Антраник Шаварш Арабаджиян, с псевдоним Астор, е..
За 18 поредна година българските културни институции се присъединяват към европейската инициатива „Нощ на музеите“ на 14 май. Идеята за това събитие се заражда през 2005 година във Франция, под патронажа на Генералния секретар на Съвета на Европа и..
Малко съвременни културни прояви у нас устояват на турбулентните политически, икономически и социални промени и бележат дълголетие в своето съществуване. Сред тях се оказа най-големият международен фестивал за съвременен танц в България "One Dance..
Като част от инициативата “Мултикултурният град 2022”, в Кърджали представят изложбата “Отвореното око на болката”, посветена на войната в Сирия. Тя..