Българският премиер Кирил Петков се надява, че по време на визитата му на 18 януари в Северна Македония ще бъде договорено създаването на пет работни групи - по икономика, култура, инфраструктура, европейска интеграция и история. Това е споделил той в интервю за северномакедонската агенция МИА, цитиран от БГНЕС. Петков е уточнил, че критерии за работата на групите няма да бъдат сроковете, а крайните резултати. Той е заявил, че няма да отиде в Северна Македония с анекс към Договора за приятелство, добросъседство и сътрудничество, а с градивен тон и готовност за ново начало. По думите му това ново начало „ще бъде по-динамично, по-практично, освободено от предишните декларативни ангажименти и насочено към конкретните важни въпроси, засягащи ежедневието на гражданите на двете страни”.
В "България днес" на 15 юли слушайте: 05:32 Актуално от страната и българите зад граница 11:44 За..
В сряда минималните температури ще са от 18 до 22°. В София ще е 18°. През деня ще е предимно слънчево, с временни заоблачавания. След обяд над планинските масиви и Източна България ще се развива купеста облачност и ще превали. В Лудогорието..
Корабът REXDAN, който извършва мащабно изследване на конфигурацията и динамиката на река Дунав – от Черно море до Виена, акостира край Русе. Плавателният съд е собственост на Университета "Долен Дунав" в румънския град Галац. Българският..
От 1 януари 2026 година България влиза в Еврозоната , а левът и стотинките остават в историята. Новата валута, която ще замести националната, ще..
Лятото във Велико Търново задължително се свързва и с едно събитие, превърнало се в традиция за Великотърновския университет, а именно семинара по..
Лекции по български език, но също и семинари по превод, разговори за новите тенденции в съвременната българска литература и култура, традициите,..