Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Адм. Емил Ефтимов: Ще бъде създаден щаб на многонационална бригада под българско командване

Снимка: БГНЕС

Щаб на многонационална бригада под българско командване на наша територия ще бъде създаден в отговор на заплахите за сигурността, съобщи началникът на отбраната адм. Емил Ефтимов, който заедно с председателя на Военния комитет на НАТО адм. Роб Бауер наблюдава на полигона “Ново село” демонстрации на способности по усилване на бдителността и отбранителния потенциал на югоизточния фланг на Алианса.

Няколко държави вече са заявили намерение за участие в многонационалната бригада, сред които и Италия като вероятна рамкова държава по създаването ѝ. 

Адм. Емил Ефтимов каза още, че приветства решенията за адаптиране на потенциала за отбрана на НАТО на Източния фланг в контекста на войната в Украйна. 

“През последните 18 г. България е твърд и отдаден съюзник, който допринася за стабилността на Западните Балкани”, заяви от своя страна адм. Роб Бауер.

Снимки: БГНЕС, Стоян Радев



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България влошава оценката си сред свободните страни в света

Положението със свободата в света се влошава, а авторитаризмът се засилва, посочва годишната класация на неправителствената организация "Фрийдъм хаус", следяща състоянието на демокрацията по света. Страните в доклада са разделени в 3 категории:..

публикувано на 26.02.25 в 11:52
Владимир Перев и Маринела Величкова

Общественото радио е първият мост към македонските българи след 1992 г.

За „отварянето” през радиото между България и Северна Македония веднага, след като България призна отделилата се от Югославия млада държава, разказаха от Скопие кореспондентът на БТА Маринела Величкова и журналистът Владимир Перев. Те се включиха..

публикувано на 26.02.25 в 09:55

Оркестърът за народна музика на БНР с турне в страната

Оркестърът за народна музика на Българското национално радио под диригентството на маестро Димитър Христов подготвя пролетно турне през март. Специални гост-солисти на "Оркестъра от солисти" в концертите ще бъдат певците Петя Панева и Димитър..

публикувано на 26.02.25 в 06:00