Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Още три медала за Боряна Калейн на Световната купа в Баку

Снимка: БФХГ

Боряна Калейн спечели общо четири медала на Световната купа по художествена гимнастика в Баку.

Днес на финалите на топка и лента българската състезателка се окичи със златния медал, а на обръч завърши втора – място, което зае и в многобоя.

Ева Брезалиева игра само на финала на обръч, но по време на изпълнението си беше прекъсната заради сигнал за пожар в залата. Малко по-късно гимнастичката ни излезе на килима разконцентрирана и завърши на осмото последно място.

Пламена Миткова

Златен медал за Пламена Миткова на световното по лека атлетика до 20 г.

Пламена Миткова спечели титлата в скока на дължина на световното първенство по лека атлетика до 20 г. в Кали, Колумбия. Тя заслужи златния медал с личен рекорд от 6,66 м, направен при третия опит. Това е първа титла за страната ни на световно..

публикувано на 06.08.22 в 11:33

Трима българи-лекоатлети излизат за медал на Световното първенство в Кали

Трима българи стартират на финалите на Световното първенство за юноши и девойки под 20 години в Кали, Колумбия, на 5 август. Това са Пламена Миткова – скок дължина, Божидар Саръбоюков – скок височина, и Лъчезар Вълчев – троен скок, предаде..

публикувано на 05.08.22 в 18:25
Снимка: Facebook / @Bulgarian Olympic Team

6 медала за младежите на България от Европейския олимпийски фестивал в Словакия

Като огромен успех за България бе оценено участието на младите ни състезатели в XVI Европейски олимпийски фестивал, проведен в края на юли в Словакия. За първи път от 15 години в турнира, оценяван от специалистите като мини-европейско първенство, страната..

публикувано на 04.08.22 в 13:58