Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Още три медала за Боряна Калейн на Световната купа в Баку

Снимка: БФХГ

Боряна Калейн спечели общо четири медала на Световната купа по художествена гимнастика в Баку.

Днес на финалите на топка и лента българската състезателка се окичи със златния медал, а на обръч завърши втора – място, което зае и в многобоя.

Ева Брезалиева игра само на финала на обръч, но по време на изпълнението си беше прекъсната заради сигнал за пожар в залата. Малко по-късно гимнастичката ни излезе на килима разконцентрирана и завърши на осмото последно място.

България U20 грабна среброто на ЕМОФ в Банска Бистрица

Националният волейболен отбор на България за младежи до 20 години спечели сребърните медали от Европейския младежки олимпийски фестивал в Банска Бистрица (Словакия).  Българите отстъпиха на връстниците си от Италия с 0:3 (20:25, 21:25, 23:25) в големия..

публикувано на 02.08.22 в 16:23
Снимка: Facebook/Bulgarian Olympic Team

България спечели втори медал на Европейския олимпийски фестивал в Словакия

На продължаващия в словашкия град Банска Бистрица Европейски олимпийски младежки фестивал, Ирен Саръбоюкова грабна бронза в скока на височина. Още снощи Ирен преодоля квалификациите със 170 сантиметра, а днес във финала подобри с два сантиметра..

публикувано на 29.07.22 в 15:07

Зрелищно таекуондо шоу в Античния театър в Пловдив

На 3 август в Античния театър в Пловдив ще излязат 25 професионални състезатели по таекуондо, които пристигат специално в града на тепетата, за да покажат зрелищна демонстрация на корейското бойно изкуство. Демонстративният отбор на World..

публикувано на 27.07.22 в 16:44