Слушайте!
Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Екатерина Дафовска напусна ръководството на българския биатлон

Екатерина Дафовска

Поради здравословни проблеми олимпийската шампионка Екатерина Дафовска  подаде оставка като председател на Българска федерация по биатлон. На следващото си заседание на 11 май 2022 г. Управителният съвет ще насрочи дата за Общо събрание, което да избере новия президент на федерацията.

Носителката на златен медал от игрите в Нагано наскоро беше преизбрана начело на федерацията, въпреки сериозната опозиция и споровете с Министерството на младежта и спорта за държавното финансиране на Българска федерация по биатлон.