Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Второ злато за България на Европейското първенство по вдигане на тежести

Иван Димов и Габриел Маринов със старши треньора Иван Иванов
Снимка: wfbulgaria

Иван Димов спечели титла, а Габриел Маринов завоюва бронзов медал в категория до 61 кг на Европейското първенство по вдигане на тежести в Тирана. Това е второ злато за България от шампионата, след като Ангел Русев стана шампион при 55-килограмовите.

Димов завърши с двубой от 286 кг. и с постижения 135 кг. в изхвърлянето, и 151 кг. в изтласкването. Той взе и малкия златен медал в първото движение.

Втори е германецът Симон Брандхубер с двубой от 286 кг (134+152), а трети се нареди вторият българин Габриел Маринов с двубой от 279 кг. Маринов стана първи в изтласкването със 157 кг, а в изхвърлянето записа 122 кг.

Българските гимнастички сред фаворитките за медали на световното в София

Състезателки от 62 държави ще участват на откриващото се днес в столичната зала “Арена Армеец” световно първенство по художествена гимнастика. Българките Боряна Калейн, Стилияна Николова и ансамбълът в състав Женина Трашлиева, Рейчъл Стоянов, София..

публикувано на 14.09.22 в 06:05
Кирил Милов

Кирил Милов спечели сребърен световен медал в класическата борба

Спортният министър Весела Лечева изпрати поздравителен адрес до Кирил Милов, който спечели сребърен медал на Световното първенство по борба в Белград. На финала при 97-килограмовите в класическия стил Милов загуби с 1:5 от олимпийския шампион арменеца..

публикувано на 13.09.22 в 11:32
Илиана Раева

101 каба гайди и олимпийските ни шампионки ще открият световното по художествена гимнастика

Под звуците на 101 каба гайди и изпълнение на момичетата от олимпийския ни ансамбъл ще бъде открито световното първенство по художествена гимнастика, което ще се проведе от 14 до 18 септември в столичната зала “Арена Армеец”, съобщи за БНТ президентът на..

публикувано на 10.09.22 в 16:48