Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Григор Димитров отпадна от турнира в Уимбълдън заради травма

Първата ракета на България при мъжете Григор Димитров, поставен под №18 в схемата на турнира в Уимбълдън, не успя да доиграе двубоя си от първия кръг в Лондон. Тенисистът ни се отказа заради травма по време на играта срещу Стив Джонсън от Съединените щати, при резултат 6:4, 2:5.

31-годишният хасковлия получи разтежение в лявото бедро при изпълнение на сервис и му беше оказана медицинска помощ. Димитров се завърна на корта, но очевидно имаше проблеми с придвижването и беше принуден да се откаже от играта.

Стилияна Николова спечели българска олимпийска квота за Париж 2024

Стилияна Николова спечели бронзов медал в многобоя на Световното първенство по художествена гимнастика в София. 17-годишната дебютантка прекъсна 21-годишната пауза без отличие за България в индивидуалния многобой. За последно Симона Пейчева завоюва..

публикувано на 18.09.22 в 11:43

България отново има златен ансамбъл

Новият български ансамбъл по художествена гимнастика спечели титлата в многобоя на световното първенство в София. Със златните медали се окичиха Женина Трашлиева, Рейчъл Стоянов, София Иванова, Маргарита Василева, Камелия Петрова и Радина Томова ...

публикувано на 17.09.22 в 10:21
Снимка: Facebook / Български стрелкови съюз

Сребърен медал за Антон Ризов на европейското по спортна стрелба

Антон Ризов спечели сребърен медал на европейското първенство по спортна стрелба във Вроцлав, Полша, в дисциплината 50 м пушка от легнало положение – 60 изстрела. Това е първо отличие за страната ни от шампионата на Стария континент. В същата..

публикувано на 15.09.22 в 15:09