В президентската институция не е постъпвал доклад на ДАНС относно експулсирането на 70 руски дипломати и служители, заяви президентът Румен Радев в Мадрид. По думите му, на проведения на 9 юни т.г. Съвет по сигурност към Министерския съвет темата не е фигурирала в предварително обявения дневен ред – тя е била повдигната за обсъждане, но по нея не е взето решение.
“Явно решенията на правителството се вземат по някакъв паралелен механизъм, далеч от институционалния път”, коментира държавният глава. Според него последствията от изгонването на руските дипломати може да бъдат много сериозни, най-вече за дипломатическата ни мисия в Москва. Румен Радев каза още, че ако се върви към предсрочни избори, провеждането им преди 15 септември т.г. не е целесъобразно. “Важно е да има възможно най-голяма избирателна активност”, добави той.
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов призова македонските власти да изправят пред съда извършителите на побоя над секретаря на българския културен клуб “Цар Борис III“ в Охрид Християн Пендиков. Според него подобни случаи подкопават усилията на страната ни да..
Европейският съюз разполага с информация за 65 хил. инциденти в Украйна, които могат да се окажат военни престъпления , съобщи еврокомисарят по правосъдието Дидие Рейндерс след Съвета по правосъдие и вътрешни работи в Стокхолм, който обсъди създаването..
Национална стачка в Кипър за индексиране на заплатите според инфлацията В четвъртък, 26 януари, в Кипър хиляди работещи от обществения и частния сектор, включително държавни служители и журналисти спряха ефективно работа за три часа и..
Днес влиза в сила забраната на Европейския съюз за износ на продукти от руски петрол, преработен у нас. Макар че страната ни се ползва с дерогации и може да..
България и Северна Македония отбелязват при изключителни мерки за сигурност 151-ата годишнина от рождението на Гоце Делчев - идеолог на борбите за..
"Република Северна Македония сама блокира членството си в Европейския съюз", заяви пред журналисти вицепрезидентът Илияна Йотова, която гостува на Празника..