Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Титли в борбата за Мими Христова и Тайбе Юсеин в Мадрид

Мими Христова и Тайбе Юсеин с титли, Евелина - с бронз
Снимка: БФБорба

Мими Христова се върна триумфално на големия тепих след осеммесечна пауза, в която претърпя операция и лекува трамва на ръката. На турнира за Гран при на Испания в Мадрид европейската шампионка от 2020 г. завоюва титлата в категория до 65 кг след 5 победи. Титла спечели и бронзовата олимпийска медалистка и настояща европейска шампионка Тайбе Юсеин в категория до 62 кг. Другата ни бронзова олимпийска медалистка Евелина Николова (57) взе бронз.
В турнира участие взеха близо 250 състезатели от над 40 държави.

Люксембург приземи българските футболни национали

България не успя да победи Люксембург в контролна среща, която завърши 0:0. На стадиона в Люксембург българите не съумяха да постигнат четвърти пореден успех под ръководството на селекционера Младен Кръстаич. Двата тима си разделиха по едно полувреме...

публикувано на 21.11.22 в 10:35
Снимка: Facebook / @europeancapitalsandcitiesofsport

Бяла става "Европейски град на спорта"

Българският град Бяла е обявен за Европейски град на спорта през 2023 г. Черноморският град ще бъде домакин на над 40 прояви - турнири по футбол, волейбол, тенис и стрийт баскетбол, състезания по ориентиране, плажни спортове, плуване, колоездене..

публикувано на 20.11.22 в 11:45

България завоюва 7 медала на европейското по кикбокс в Анталия

Трима българи станаха европейски шампиони на първенството по кикбокс, което се провежда в Анталия. Това са Борислав Радулов, в стил "Пойнт файтинг" на татами, кат. -57 кг, Кирил Илиев, в стил "Лайт контакт" на татами, кат. -57 кг и Огнян Мирчев, стил К1..

публикувано на 18.11.22 в 16:04