Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Титли в борбата за Мими Христова и Тайбе Юсеин в Мадрид

Мими Христова и Тайбе Юсеин с титли, Евелина - с бронз
Снимка: БФБорба

Мими Христова се върна триумфално на големия тепих след осеммесечна пауза, в която претърпя операция и лекува трамва на ръката. На турнира за Гран при на Испания в Мадрид европейската шампионка от 2020 г. завоюва титлата в категория до 65 кг след 5 победи. Титла спечели и бронзовата олимпийска медалистка и настояща европейска шампионка Тайбе Юсеин в категория до 62 кг. Другата ни бронзова олимпийска медалистка Евелина Николова (57) взе бронз.
В турнира участие взеха близо 250 състезатели от над 40 държави.

Григор Димитров загуби от №1 в тениса Карлос Алкарас

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна на осминафиналите на Мастър надпреварата в Париж в сблъсък с №1 в света Карлос Алкарас от Испания. Той отстъпи с 1:6, 3:6 в мач, продължил едва 1 час и 13 минути. Това беше последно участие в..

публикувано на 03.11.22 в 16:54
Ивет Горанова

Каратистката Ивет Горанова спечели два златни медала в Букурещ

Олимпийската шампионка от Токио 2020 Ивет Горанова спечели два златни медала в 19-ото издание на международния турнир по карате за всички възрасти в румънската столица Букурещ. Горанова стана първа в две категории - "кумите" до 55 килограма и..

публикувано на 31.10.22 в 19:19

УЕФА санкционира Северна Македония заради поругаването на българския химн

Футболната федерация на Северна Македония е глобена с 14 500 евро от УЕФА заради поведението на феновете на тима по време на мача с България от турнира Лига на нациите в Скопие. Преди началото на срещата българският химн бе бурно освиркван от трибуните на..

публикувано на 31.10.22 в 09:24