Титли в борбата за Мими Христова и Тайбе Юсеин в Мадрид

Мими Христова и Тайбе Юсеин с титли, Евелина - с бронз
Снимка: БФБорба

Мими Христова се върна триумфално на големия тепих след осеммесечна пауза, в която претърпя операция и лекува трамва на ръката. На турнира за Гран при на Испания в Мадрид европейската шампионка от 2020 г. завоюва титлата в категория до 65 кг след 5 победи. Титла спечели и бронзовата олимпийска медалистка и настояща европейска шампионка Тайбе Юсеин в категория до 62 кг. Другата ни бронзова олимпийска медалистка Евелина Николова (57) взе бронз.
В турнира участие взеха близо 250 състезатели от над 40 държави.

Нургюл Салимова представя България на Турнира на претендентките

Нургюл Салимова е единствената, която ще представи България, на започващия днес в Торонто Турнир на претендентките за световната титла по шахмат, след като заслужи мястото си там с блестящото си представяне на Световната купа миналия септември, когато..

публикувано на 03.04.24 в 17:41

Кубрат Пулев спечели шампионски пояс след победа в София

Кубрат Пулев завоюва интернационалната титла на Световната боксова асоциация в тежка категория след победа над украинеца Ихор Шевадзуцкий с единодушно съдийско решение. Пред над 8000 зрители в "Арена София" Пулев надигра в главния мач от галавечерта..

публикувано на 31.03.24 в 09:17
Григор Димитров

След драматична битка със Зверев Григор Димитров отива на финал в Маями

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за финала в турнира от сериите “Мастърс” в Маями, САЩ. Това стана след драматична битка, продължила 2 часа и 39 минути срещу олимпийския шампион и световен №5 Александър Зверев, завършила с..

публикувано на 30.03.24 в 09:27