Слушайте!
Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Александър Божилов е световен вицешампион по акватлон

Снимка: Facebook/triathlon.bg

Александър Божилов завоюва вицешампионска титла от Световното първенство по акватлон в Шаморин, Словакия, в категорията юноши до 19 години, което е историческо постижение за България.

Състезанието премина във формат плуване на дистанция от 1000 м по течението на Дунава и бягане на 5000 м. "Нашата най-голяма цел е да видим българин на олимпийския старт по триатлон и вярвам, че вървим уверено по този път“, коментира Марио Илиев, председател на Българска асоциация по триатлон.

УЕФА санкционира Северна Македония заради поругаването на българския химн

Футболната федерация на Северна Македония е глобена с 14 500 евро от УЕФА заради поведението на феновете на тима по време на мача с България от турнира Лига на нациите в Скопие. Преди началото на срещата българският химн бе бурно освиркван от трибуните на..

публикувано на 31.10.22 в 09:24

България на върха в отборното класиране на Световния боксов тур

Изключително успешното представяне на българските боксьори в Марибор в първенството от Световния боксов тур, който е със сребърен статут, нареди страната ни на върха в отборното класиране. В надпреварата се включиха 6 български атлети, които донесоха на..

публикувано на 30.10.22 в 10:20
Григор Димитров спечели в 3 сета.

Григор Димитров загуби полуфинала във Виена

Най-добрият български тенисист Григор Димитров не успя да надделее над четвъртия в света Даниил Медведев и да се класира за финала на турнира във Виена. На полуфинала той загуби от руснака с 4:6 и 2:6 след час и 26 минути игра. Основният проблем за нашия..

публикувано на 29.10.22 в 17:07