Парламентарната икономическа комисия прие на първо четене законопроект за въвеждане на държавен надзор над рафинерията “Лукойл Нефтохим”-Бургас. Целта е да бъде защитена националната сигурност при извънредни обстоятелства като прекъсване на доставките на руски петрол или спиране на производството.
Проектозаконът предвижда при необходимост да бъде определен надзор над целия сектор “Петрол и петролни продукти” от страна на търговски управител, назначен от министъра на икономиката. “Управителят ще се назначава за ограничен срок от 6 месеца, който може да бъде удължен еднократно за още 6 месеца”, обясни вносителят на законопроекта Мартин Димитров.
Според министъра на икономиката Никола Стоянов рискът да бъде използвана опцията е малък, но е добре “да имаме инструментариума да реагираме в различни ситуации”
Държавният глава Румен Радев заедно с още 19 други държавни лидери и десетки министри ще присъства днес на церемонията по встъпване в длъжност на президента на Република Турция Реджеп Тайип Ердоган, който беше преизбран на поста на 28 май т.г...
“Новината от вчера е, че имаме състав на кабинет. Новината от днес е, че проведохме разговори за това, как трябва да осигурим мнозинство за конституционната реформа. Днес разговаряхме за това. В понеделник в 11.00 часа връщаме папката на..
Главният прокурор внесе искане за сваляне на имунитета на народен представител, за когото от държавното обвинение съобщават, че е с инициали Б.Б. Предни дни Софийската градска прокуратура предложи на главния прокурор на България да внесе мотивирано..
Окончателно: Ердоган е новият стар президент на Турция Председателят на Висшата избирателна комисия на Турция Ахмет Йенер обяви..
“Новината от вчера е, че имаме състав на кабинет. Новината от днес е, че проведохме разговори за това, как трябва да осигурим мнозинство за..
Държавният глава Румен Радев заедно с още 19 други държавни лидери и десетки министри ще присъства днес на церемонията по встъпване в длъжност на..