В „България днес“ говорим за политическата нестабилност като прът в колелата на България по пътя към еврото. На празника на българските студенти ще ви срещнем с един от тях, дошъл от далечен Азербайджан. Ще отскочим до Банско, за да разберем колко студенти ще посетят курорта за празника си, и ще „бичим айляк“, разхождайки се из улиците на Пловдив. Водещ на броя е Елена Каркаланова.
00:50 - Новини
07:41 - Прогноза за времето у нас и по света
12:45 - Политическата нестабилност в България нажежава и темата за присъединяването ни към еврозоната
28:33 - Студентите в България празнуват, а ние ви срещаме с един от тях. „Следването в България е успешна страница в живота ми“, казва Амир Ализада от Азербайджан
57:30 - Песен на деня: „Синьо“, изп. Милица Гладнишка
Очаквайте "България днес" всеки ден от понеделник до петък, в 19:00 часа на уеб сайта на "Радио България".
10 март е изключително специална дата за самочувствието ни на българи. Днес честваме подвига на предците ни в един от най-тежките периоди на 20-ти век, когато българският народ успява да спаси близо 50 хиляди евреи от лагерите на смъртта. За това си..
Единението винаги е било ключът към силата и успеха. В днешното издание на предаването „България днес“ ще говорим за многообразието в единството между българи и румънци. В навечерието на 80-ата годишнина от един от славните етапи на новата ни история –..
На 8 март честитим празника на всички дами и им пожелаваме никога да не отстъпват правото си да бъдат по-добрата половина от човечеството. В "България днес" ви срещаме и с една българка, успяла да стане общински съветник във Великобритания, спираме се на..
Пролетта вече е при нас. С нея и трепетното очакване на новия живот и светлото бъдеще. Дали то ще настъпи след 2 април и поредните парламентарни избори в..