Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2023 Всички права са запазени

Златните ни гимнастички с три титли на европейското в Баку

Снимка: Анна Недкова - БФХГ

Европейското първенство по художествена гимнастика в Баку се превърна в триуф за българските състезателки, които завоюваха златните медали във всички изиграни категории. Най-напред Боряна Калейн спечели титлата в многобоя в индивидуалната надпревара и след 29 г. страната ни отново има абсолютен шампион. Трета пък остана Стилияна Николова, изпреварена от италианката София Рафаели с едва 50 стотни.

Ансамбълът ни в състав Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова също заслужи златото в многобоя.

Всички отличени гимнастички заедно с индивидуалната състезателка Ева Брезалиева се окичиха със златните медали и в отборната надпревара.

Боряна Калейн

"Искам да посветя този медал на себе си, защото минах през много трудни неща. Да, имаше много хора, които ме подкрепиха, за което съм им страшно благодарна, но в крайна сметка аз самата успех да намеря сили да продължа", каза Боряна Калейн след награждаването.

Българският отбор до момента има седем медала от шампионата в Баку заедно със спечелените два златни и един сребърен от ансамбъла ни за девойки. Днес българските момичета в индивидуалното и в ансамбъла ще спорят за отличията във финалите на отделните уреди. 

БНР подкасти:

Още от категорията

Младен Кръстаич

Треньорът на футболните национали защити младите български футболисти

Селекционерът на българския национален отбор по футбол Младен Кръстаич говори преди приятелския мач с Албания на 17 октомври в Тирана. Домакините са фаворити. Българският отбор гостува след болезнено поражение с 0:2 от Литва. "Имахме малко време да се..

публикувано на 17.10.23 в 08:59

Българският бокс с 3 купи, 2 златни и 3 сребърни медала в Будва

Българските боксьори се представиха отлично на Европейската купа в Будва като спечелиха два златни и три сребърни медала. В резултат на силните изяви на боксьорите ни българският отбор зае второ място в крайното подреждане, печелейки общо 3 купи, съобщи..

публикувано на 15.10.23 в 10:38
Григор Димитров

Григор Димитров не успя да стигне до финала на Мастърса в Шанхай

Българският тенисист Григор Димитров отпадна на полуфиналите на турнира по тенис за мъже от сериите "Мастърс 1000" в Шанхай. Той отстъпи с 6:7(7), 3:6 на поставения под номер 5 в схемата Андрей Рубльов след 1 час и 52 минути игра.  Най-добрата..

публикувано на 15.10.23 в 08:57