Европейското първенство по художествена гимнастика в Баку се превърна в триуф за българските състезателки, които завоюваха златните медали във всички изиграни категории. Най-напред Боряна Калейн спечели титлата в многобоя в индивидуалната надпревара и след 29 г. страната ни отново има абсолютен шампион. Трета пък остана Стилияна Николова, изпреварена от италианката София Рафаели с едва 50 стотни.
Ансамбълът ни в състав Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова също заслужи златото в многобоя.
Всички отличени гимнастички заедно с индивидуалната състезателка Ева Брезалиева се окичиха със златните медали и в отборната надпревара.
"Искам да посветя този медал на себе си, защото минах през много трудни неща. Да, имаше много хора, които ме подкрепиха, за което съм им страшно благодарна, но в крайна сметка аз самата успех да намеря сили да продължа", каза Боряна Калейн след награждаването.
Българският отбор до момента има седем медала от шампионата в Баку заедно със спечелените два златни и един сребърен от ансамбъла ни за девойки. Днес българските момичета в индивидуалното и в ансамбъла ще спорят за отличията във финалите на отделните уреди.
Рекорден брой състезатели ще участват на международния турнир по фигурно пързаляне Купа “Денкова-Стависки” от утре до неделя в Зимния дворец в София. За трофеите в единайсетото издание на надпреварата ще спорят 290 фигуристи от 22 държави. Освен..
Най-добрият български тенисист Григор Димитров не успя да се пребори за титлата на тенис турнира от сериите АТР Мастърс 1000 в Париж. Той отстъпи във финала на световния №1 Новак Джокович с 4:6, 3:6 за 1 час и 39 минути игра. За Джокович титлата е седма..
Българската звезда на световния тенис Григор Димитров победи с 6:3, 6:7(1), 7:6(3) шестия в света Стефанос Циципас, в полуфинал на последния за годината турнир от категория АТР Мастърс 1000 в Париж, и се класира за финала, съобщи БНТ. Мачът започна..
Стефани и Габриела Стоеви спечелиха титлата на двойки на международния турнир по бадминтон в Кардиф с награден фонд 15 хил. долара, който е и олимпийска..