В сряда, 31 януари, минималните температури в България ще са между минус 6 и минус 1°, в София минус 5°. През деня ще е слънчево. Значителна облачност ще има преди обяд над крайните югоизточни райони, където е възможно да превали дъжд. Максималните температури ще са от 5 до 10°, в столицата около 6°.
По Черноморието до обяд ще е облачно, възможни сапревалявания на места. В следобедните часове ще е слънчево. Температурите на въздуха ще са 4-7°. Температурата на морската е 6-8°. Вълнението на морето ще е 3-4 бала.
Над планините ще е слънчево. Само над Странджа преди обяд ще има значителна облачност, не е изключено да превали слаб сняг. Ще духа умерен, по високите части силен североизточен вятър. Температурата на 1200 м. надморска височина ще е 2°, на 2000 м. до минус 5°.
В четвъртък ще е слънчево и ще продължи да се затопля.
В Европа – на Пиренейския и Апенинския п-ви и в Средиземноморието ще е слънчево. Над Западна и Централна Европа, Беларус, Украйна ще има разкъсана облачност. Ветровито, с валежи от дъжд и сняг ще е на север в Британските о-ви и в Скандинавието.
На Балканите ще е слънчево и ще се затопля. Облачност с превалявания ще има в Югоизточна Гърция, егейските острови и Проливите
В Лондон, Берлин, Букурещ и Истанбул ще е 8-9, в Париж 12°, в Рим 13°. В Москва се очакват максимални 0°. Мадрид ще е най-топлата евростолица с 16°.
Отвъд Океана – във Ванкувър ще е 11, в Монреал 1°, в Чикаго и в Ню Йорк ще е съответно 6 и 4°. В Лос Анжелис се очакват 19°, в Маями и в Мексико сити – 22°, в Буенос Айрес – 34°, а в Рио де Жанейро 28°. В Дубай ще е 27°, в Йерусалим 10°.Само няколко седмици след като беше обявена за "Писател на 2024" на годишните награди на "Столична библиотека" и след отличието за "Нишка" за роман на годината в категория "Българска литература" на наградите на Ozone.bg, Виктория Бешлийска отбелязва..
България ще участва в съвместни обществени поръчки в областта на отбраната на ниво ЕС по проекти за придобиване на системи за противовъздушна отбрана IRIS-T и гаубици CAESAR. Министерството на отбраната е заявило и е получило одобрение още..
Изкуственият интелект сега е изграден изцяло от класически компютри с алгоритми, докато изкуственият интелект на базата на квантовите компютри ще е много по-бърз и функционален, казва докторантът Иво Михов от Центъра за квантови технологии на..
Изкуственият интелект сега е изграден изцяло от класически компютри с алгоритми, докато изкуственият интелект на базата на квантовите компютри ще е много..
България ще участва в съвместни обществени поръчки в областта на отбраната на ниво ЕС по проекти за придобиване на системи за противовъздушна..
В "България днес" говорим за ролята на българските организации за подобряване живота и отношението към сънародниците ни в съседна Сърбия. Събеседник по..